טיפול בהתמכרות לאלכוהול

טיפול בהתמכרות לאלכוהול

להתגבר על כל התמכרות היא משימה מאתגרת. לאחר הכל, אם הוויתור היה קל, זה לא היה נחשב להתמכרות מלכתחילה, ולכן יצרנו את תוכנית הטיפול שלנו להתמכרות לאלכוהול. 

ההחלמה איננה ישירה כמו פשוט להפסיק. כל ההתמכרויות מוגדרות ככאלה בגלל הבעיה הנפשית שמשכנעת אותנו שהפעם תהיה שונה ונוכל לשתות/להשתמש/להשתתף ללא אותן התוצאות כמו אתמול או בפעם האחרונה, והתמכרות לאלכוהול היא דוגמה חזקה מאוד לכך. 

עם זאת, אם אתם רציניים ומחויבים להתגבר על ההתמכרות שלכם ולהחלים, אז תוכנית הטיפול שלנו בהולינה להתמכרות לאלכוהול תשרת אתכם סוף סוף לסגור את הדלת על התלות המוכה שלכם, ולהתחיל את הטיפול בהתמכרות לאלכוהול בהולינה, כפר הנופש קוסמוי.

מהי התמכרות לאלכוהול?

מהי התמכרות לאלכוהול?

הפרעת שימוש באלכוהול היא דפוס של שימוש באלכוהול הכולל בעיות בשליטה על השתייה שלך, התעסקות באלכוהול או המשך שימוש אפילו כאשר הוא גורם לבעיות. ההפרעה הזו גם כוללת צורך לשתות יותר כדי להשיג את אותו אפקט או לחוות תסמיני גמילה כאשר אתה מפחית או מפסיק לשתות באופן פתאומי. הפרעת שימוש באלכוהול כוללת רמת צריכה שלפעמים נקראת אלכוהוליזם.

שימוש לא בריא באלכוהול כולל כל שימוש המסכן את בריאותך או ביטחונך או גורם לבעיות אחרות הקשורות לאלכוהול. זה כולל גם שתייה מופרזת – דפוס שתייה שבו גבר שותה חמש משקאות או יותר בתוך שעתיים או אישה שותה לפחות ארבעה משקאות בתוך שעתיים. שתייה מופרזת גורמת לסיכונים משמעותיים לבריאות ולביטחון.

אם דפוס השתייה שלך גורם למצוקה משמעותית חוזרת ובעיות בתפקוד בחיי היום-יום שלך, יש לך כנראה הפרעת שימוש באלכוהול. היא יכולה להיות קלה עד חמורה. אך גם הפרעה קלה יכולה להתעצם ולהוביל לבעיות חמורות, לכן טיפול מוקדם חשוב.

מקור – מרכז הרפואי מייו קליניק

quote-1.webp

הדבר הנפלא בעולם זה לא כל כך היכן אתה נמצא אלא לאן אתה צועד...

- אוליבר ונדל הולמס

quote-2.webp

סימנים וסימפטומים של התמכרות לאלכוהול

הסימנים ההתנהגותיים של הפרעת שימוש באלכוהול בדרך כלל יהיו גלויים. אנשים שחווים התמכרות לאלכוהול עשויים להפוך לסודיים יותר בנוגע לפעילויות שלהם כי הם לא רוצים לשמוע דאגות או עצות להפסיק או ליצור קשר עם מרכז טיפול מוכר להתמכרות אלכוהול. האדם גם עשוי לשתות בסתר, או במקום פרטי או במקום ציבורי אבל רחוק מחברים ומשפחה מודאגים. הטיפול שלנו להתמכרות אלכוהול יכול לעזור לכם לחזור לעצמכם.  

 • חוסר יכולת להגביל את כמות האלכוהול שאתה שותה.
 • רצון להפחית את כמות השתייה או ניסיונות כושלים לעשות זאת.
 • לבלות זמן רב בשתיית אלכוהול, השגת אלכוהול או התאוששות משימוש באלכוהול.
 • לחוש תשוקה חזקה או דחף לשתות אלכוהול.
 • כשלון במילוי חובות עיקריות בעבודה, בבית הספר או בבית בגלל שימוש חוזר באלכוהול.
 • המשך שתיית אלכוהול גם כשאתה יודע שזה גורם לבעיות פיזיות, חברתיות, בעבודה או בקשרים.
 • ויתור או צמצום של פעילויות חברתיות ועבודתיות ותחביבים כדי להשתמש באלכוהול.
 • שימוש באלכוהול במצבים שבהם זה לא בטוח, כמו בנהיגה או שחייה.
 • פיתוח סבילות לאלכוהול כך שאתה צריך יותר כדי להרגיש את האפקט או שיש לך אפקט מופחת מאותה כמות.
 • חווית תסמיני גמילה – כמו בחילות, הזעה ורעידות – כשאתה לא שותה, או שתייה כדי להימנע מתסמינים אלה.

סיכונים ידועים של התמכרות לא מטופלת לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול עלולה גם לגרום לאנשים להפגין רמה נמוכה של טיפוח היגיינה ומראה גופני.

 

ככל שההתמכרות לאלכוהול מתקדמת, היחיד עשוי להיראות יותר ויותר כאילו הוא לא התקלח, הפסיק לגלח, ואינו יותר רוחץ או מחליף את בגדיו.

 

התמכרות לאלכוהול לעתים קרובות מובילה לבעיות ביחסים של האדם בכל תחומי החיים. אדם שיש לו השפעה רגועה יחסית כשהוא פיכח, עשוי לעבור למצבי רוח, דיכאון או גירוי כשהוא שיכור.

 • עלייה בבעיות משפטיות, כגון תקיפה, התעללות במשפחה או נהיגה בשכרות.

 •  הופעה שיכורה בעבודה, באירוע משפחתי או בפגישה.

 • יו-יו: שתייה ואז הפסקה בדפוס חוזר לאורך זמן.

 • תגובת יתר לכל ביקורת שהוצבה על השתייה שלהם.

 • חווים בעיות כספיות הולכות וגוברות.

 • לקיחת הלוואות באופן לא אופייני, מימוש כל הנכסים ושאיבה של חשבונות מזומנים.

 • גניבה וכנראה שקרים בנוגע לכך.

 • מעורבות בפעילויות מסוכנות, כגון מין לא מוגן.

 • חוסר תיאום ובעיות בהליכה יציבה.

 • שינויים במצב הרוח ושיפוט ירוד.

מרכז הטיפול הפנימייה הולינה

יש לנו מלון נופש נפלא כאן בישראל היפה עם מרכז טיפול פרטי, בריכת שחייה, חדר יוגה ומקומות מפגש אחרים.  

 

אנו מתאימים את עצמנו לכל דרישה תזונתית, ויש לנו מדיניות פתוחה כלפי אנשים מכל הדתות, כופרים, תרבויות, מעמדות חברתיים, זהויות מגדר, נטיות מיניות, גילאים וסוגי גופים.

 • וילה בטוחה ומפנקת.
 • חדרים יפהפיים.
 • מיקום נפלא.
 • טיפול לכולם באתר.
 • חדרי טיפול וחללים טיפוליים.
 • מספר בריכות.

לוח זמנים יומי לשוהים בפנימייה

בהולינה יש לנו מגוון רחב של טיפולים ופעילויות שהוכחו כצעדים להחזרת עצמך אליך. כל יום שונה בהולינה, אך אנו עוקבים אחר לוח זמנים יומי קבוע ככל שניתן מיום שני עד יום שישי כמתואר למטה. יש לציין שזו הנחיה כללית למה יהיה יומך הרגיל בהולינה כשאתה משתתף בטיפול ההתמכרות לאלכוהול שלנו.

בסופי השבוע אנו יוצאים מהלוח הזמנים הרגיל ומגלים את המקומות הטובים ביותר שישראל יכולה להציע.

כיצד עובד הטיפול שלנו בהתמכרות לאלכוהול

מרכז השיקום הולינה מטפל בהתמכרויות, לעתים קרובות בשילוב עם טראומה, חרדה ודיכאון. אין לנו תאריך התחלה קבוע. התוכנית מתחילה ברגע שאתם מגיעים.

 

אנו משתמשים בגישת ה-12 הצעדים המוכחת במערב לטיפול, משולבת עם NLP (תכנות נאורו-לינגוויסטי), ושיטות אחרות של טיפול משיחה, בשילוב עם טיפולי הריפוי ההוליסטיים שלנו ועירוב של תרגולי קשיבות, שמקורם בבודהיזם התאילנדי ומסורות רוחניות מזרחיות אחרות. 

 

בצוות המגוון והמנוסה שלנו יש יועצים, מאמנים, מנטורים, מטפלים, פסיכותרפיסטים, ומדריכים.

כמה עולה גמילה?

יש לנו מבחר רחב של אפשרויות לינה זמינות כשאתם שוהים בהולינה ישראל. אנו מאמינים שהסביבה שלך והאנשים סביבך יכולים לעשות הבדל גדול בטיפול שלך וברווחה הכללית שלך.

נא לברר לגבי מבנה התמחור של גמילה רפואית המנוהלת 24/7, בפיקוח רופאים ואחיות, מורשה כבית חולים אשפוז בטופס יצירת הקשר למטה.

FAQ

אם החומרים שאתה צורך, או ההתנהגות או הגישה שלך מכניסים אותך לצרות או משפיעים לרעה על חייך, הולינה עשויה להיות אופציה חשובה עבורך לשקול. לא רק שנספק לך את הכלים שאתה צריך, אלא גם ניתן לך גישה לרמות טיפול מותאמות אישית שיאפשרו לך ממש להמציא את חייך מחדש.

אנו מטפלים במחלת ההתמכרות, הכוללת את כל התלות בחומרים, כולל אלכוהול, קוקאין, קראק, קריסטל מת', קטמין, הרואין, מתדון, סובוטקס, מורפיום, בנזודיאזפינים, ברביטורטים, פסיכדליים, אקסטזי, ממיסים והתמכרויות לתרופות חוקיות (במרשם). , כמו גם התמכרויות אחרות לתהליכים והתנהגות כגון מין, אהבה, משחקים, הימורים, אינטרנט או טכנולוגיות, קניות, אוכל, פעילות גופנית ותלות משותפת. אנו מאמינים שהתמכרות היא מחלת נפש, ממנה אנו יכולים להחלים, יום אחד בכל פעם.

אנחנו חווית טיפול במגורים, עם התחייבות של חודש לפחות. אסור לאנשים לבוא לבקר או להסתכל מסביב אלא אם כן נקבע תור. זאת כדי להגן על הפרטיות והמרחב עבור תושבינו ולשמור על בטיחותם. אנחנו לא מעון יום או שירות חוץ. אנו משרתים רק את האנשים המחפשים חוויה סוחפת לחלוטין.

אנו לא מעודדים זאת עד לאחר שבוע 9. למרות שזה עשוי להיות נחמד לחשוב שמשפחתך תומכת ורוצה לעודד אותך, זו הסחת דעת עצומה מהטיפול עבור הפרט, והתצפיות הקולקטיביות שלנו (במתקנים אחרים) הן שבסופו של דבר 66% מהביקורים הללו מוביל להפרעה, לפריקה עצמית מוקדמת ולעיתים קרובות הישנות. עם זאת, אנא דעו שאנו מרכז טיפול המונע על ידי הצלחתכם ואנו יודעים שהצלחתכם משתפרת באופן משמעותי כאשר בני משפחה עוסקים בהחלמה של יקירם. אז אם תרצו לארגן שיחת זום עם משפחתכם ועם המטפל הראשי שלכם, או ביקור משפחתי בפועל באתר, נעודד זאת לקראת סוף חווית הטיפול שלכם.

אנו מעריכים שתהיו רחוקים מהאהובים שלכם לפרקי זמן ארוכים למדי והחיבור אליהם חשוב. לפעמים שיחות עבודה או עסקים חשובות לך. תמיד נמצא דרכים לעזור לך להקל על מערכות יחסים אלו.
המדיניות שלנו היא שבעולם המודרני של היום, התושבים שלנו צריכים למצוא החלמה עם המכשירים החכמים שלהם בהישג יד. אנו מתנגדים להסתרת טכנולוגיה מהתושבים שלנו מכיוון שהיא כלי שימושי לתמיכה בהחלמה שלנו כמו גם באורחות החיים שלנו.

לכן, אלא אם כן אתה זקוק לניקוי רעלים דיגיטלי, אתה יכול להשתמש בטלפון, במשטח ובמחשב הנייד בחדר שלך מחוץ למבנה ולקבוצות המתוכננים, כלומר אתה יכול להשתמש במכשירים שלך לפני פעילויות הבוקר, לאחר הקבוצות היומיות, ואפילו בין לבין. התוכנית המתוכננת (למשל, שעת צהריים) אם תבחר בכך.

נא לא להביא את הדברים הבאים: אלכוהול או סמים: זה עשוי להיראות מובן מאליו, אך חלק מהלקוחות עשויים לנסות להגניב מכה, לתקן, גלולה, פחית, בקבוק וכו' של הרגע האחרון. התיקים והחפצים שלך ייבדקו כאשר אתה מגיע להולינה. ציוד אלכוהול או סמים: זה כולל כל דבר שמפרסם או מהלל את השימוש באלכוהול או בסמים. זה צריך לכלול גם פריטים המציגים תמיכה במעשים פליליים, לרבות טרור, מין, הימורים או מושגים אחרים בעלי תפיסה שלילית שעלולים להרגיז תושבים אחרים.
כלי נשק: אין צורך להביא איתך סכינים או כלי נשק לטיפול. הם יוחרמו ויושמדו. מוצרי טואלטיקה המכילים אלכוהול: השאר את כל המוצרים המבוססים על אלכוהול בבית, כגון מי פה מסוימים, מסיר לק, בשמים ואירוסולים.

יש לנו 2 שפים ראשיים (נתמכים על ידי 2 שפים תאילנדים אחרים) – אחד ממוקד בשר ושף טבעוני. אתה יכול לייעץ לנו על כל אחד מהצרכים התזונתיים הספציפיים שלך ואנחנו יכולים לנהל אותם. אנחנו רגילים שיש אנשים עם כל סוגי הצרכים. שום דבר יוצא דופן שם.

המחירים שלנו כוללים הכל ותלויים בסגנון החדר שתבחרו – וילה משותפת, בתפוסה יחידה או בריכת מים עמוקים פרטית. אתה יכול לראות את המחירים שלנו כאן.

אין לנו עלויות נסתרות, אם כי יש כמה עלויות שכדאי לדעת. אנו משלמים עבור כל הערכה פסיכיאטרית וביקורים אחרים של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. אנו מבקשים ממך לשלם עבור כל דבר שאינו קשור לגמילה או לבריאות הנפש, כולל התרופות שלך.

כמו כן, אנו מבקשים שיהיה לך ביטוח נסיעות או רפואי במקום לפני שאתה מגיע אלינו. זה באמת מיועד לכל בעיה שאינה קשורה לגמילה או לבעיות פסיכיאטריות, כמו אם אתה נופל ושובר את היד שלך, או נסיעה לא מחושבת אחרת לתאונה ולחירום.

בדרך כלל, הלקוחות שלנו מוציאים בין 50 ל-$75 לחודש על חפצים אישיים, כגון חטיפים, משקאות מוגזים, סיגריות, כמה מוצרי טואלטיקה וכו', אבל אין צורך להוציא יותר. אפילו קניית מתנות באי זה זולה יחסית לשאר העולם.

כן אתה רשאי. למרות שנשמח לעודד אותך להפסיק בזמן שאתה איתנו, אנו מכירים בכך שאנשים רבים עדיין מעשנים אז אתה יכול לעשן במרפסת של החדר שלך, או בסלה הייעודית לעישון באזור הטרקלין.

צור קשר עם הצוות שלנו עוד היום

אם תרצה לדעת יותר על הטיפול בהתמכרות לאלכוהול Holina Rehab שלנו בתאילנד, אל תהסס לשלוח לנו הודעה מהירה כאן. אנא מלא כמה שיותר פרטים כדי לעזור לנו להבין את מצבך הנוכחי ואת היסטוריית ההתמכרויות שלך.

להגיע להולינה זה יותר מסתם החלמה. תמצא כאן תמיכה לכל החיים. גם לאחר סיום הטיפול, אנו מציעים קבוצות תמיכה להמשך תמיכה במסע הטיפול שלך בהתמכרות לאלכוהול.

ברוך הבא למשפחה!